Hakkımızda
Hakkımızda
Hakkımızda

hAKKIMIZDA

LingoZet

LingoZet’e Hoş Geldiniz!

LingoZet, ilk olarak Türkiye’de 2009 yılında Türkçe-Almanca dillerinde “Teknik ve Tıbbi Çeviri” alanında hizmet vermeye başlamıştır. Bugüne kadar 1000’in üzerinde projede yer almıştır.

2018 yılında, ‘Nitelikli İş Gücü Göç Yasası’ henüz yürürlüğe girmemişken, Almanya’dan bir (Hukukçu/Yeminli Tercüman) kooperasyon partneri ile, kariyerine Almanya’da devam etmek isteyenlere yönelik çalışmalara başlamıştır.

Yasa yürürlüğe girdikten sonra (01.03.2020) ise pandemi dönemi yaşanmış, çalışmalar bir süre Homeoffice olarak ilerlemiştir.

 

Halihazırda Almanya’ya yönelik çeviri/tercüme hizmetlerimizle birlikte kariyerini yurtdışında sürdürmek isteyen adaylar için danışmanlık ve destek hizmeti vermekteyiz. İlkelerimizin başında gelen 5 özellik:

 

–             güvenilirlik,

–             müşteri memnuniyeti,

–             orijinallik,

–             uzun vadeli kooperasyon çalışmaları,

–             empati ile danışmanlık hizmeti.

 

İlgili adayları; meslekleri, kariyer beklentileri ve deneyimleri doğrultusunda Alman iş piyasası hakkında bilgilendiriyoruz ve iş arayanlara, iş bulma konusunda destek/danışmanlık hizmeti veriyoruz.

 

Mesleki Denklik” ve “Diploma Değerlendirme” başvuruları düzenliyoruz, tüm süreçleri şeffaf bir şekilde takip ediyor, adayları düzenli olarak yapılan işlemler hakkında bilgilendiriyoruz. Gerektiğinde Alman Kurum, otoriteleri ve kurum müffettişleriyle iletişim kuruyoruz.

 

Yine Almanya’dan şirketlerle kooperasyon halinde ortak projeler üzerinde çalışıyoruz. Beklenti ve ihtiyaçlarınızı tespit ediyor, sizin için uygun ve pratik bir yol haritası çiziyoruz.

 

Ayrıca ”Denklik” veya ”iş başvurunuz” için gerekli çevirileri hazırlıyoruz, bürokratik yazışmalarla birlikte tüm yasal sürecin takibini sağlıyoruz.


LingoZet’in kurucusu olarak ben Zehra Şentrük Yavuz; Almanya’da iki dilli büyümüş olmam, okul/üniversite eğitimimin ve iş hayatımın Almanya’da geçmiş olması, doğrudan alman kültürünün ve sisteminin içerisinden geliyor olmam, tüm çalışma prensiplerime yansımaktadır. 

Düzenli olarak Almanya’ya 2 ayda bir seyahat ederek; iş görüşmelerimi ve kurumların oluşturduğu yasal prosedürlerdeki değişiklikleri takip ederek danışan adaylarıma Almanya’yla ilgili doğru bilgiler aktarabiliyorum.


“LingoZet” markası; Türk Patent ve Marka Kurumu’nca 2019 19727 sayı ile tescil edilmiştir. 

“LingoZet” Şirketi; İstanbul Ticaret Odası’nda 436191-5 sicil numarası ile kayıtlıdır.

(LingoZet açılımı: Lingo=Yabancı Dil + Zet=Zehra’nın almanca başharfi)


Saygılarımızla

LingoZet

Zehra Şentürk Yavuz 

(HAKKINDA)

“DIE GRENZEN MEINER SPRACHE BEDEUTEN DIE GRENZEN MEINER WELT.“

L. WITTGENSTEIN

TRANSLATION AND CONSULTING SERVICES

İletişim

Ekinoba Mah. Mustafa Kemal Bulvarı No: 7/2 C Blok Kat: 3 Ofis: 23 

34535 Büyükçekmece – İstanbul TÜRKİYE

E-Posta : info@lingozet.com

Telefon : +90 212 863 88 35

© Copyright 2022 – Lingozet – Tüm Hakları Saklıdır