Diploma Değerlendirme

LingoZet

Nitelikli İş Gücü Göç Yasası‘ gereği, meslek sahibi ve diplomasının Almanya’da karşılığı olan herkes Almanya’da çalışma hakkına sahiptir. Almanya’da işe girmek ise bir süreç işidir. Size bu süreçte adım adım ilerlemenizi sağlıyoruz.

Lisans ve Lisansüstü Mezunları için ‘Diploma Değerlendirme’

Bu sürecin ilk adımı Diplomanızın Almanya’da geçerliliği hakkında bilgi içeren ‘Diploma Değerlendirmesi‘dir. Bu değerlendirme raporu, sizin Alman iş piyasasına girişinizi kolaylaştırmaktadır ve aynı zamanda vize başvurularında da kabul görmektedir.

Hangi Bölümler ve kimler için önemlidir?

  1. Öğretmenlik
  2. Mühendislik, Fen Bilimleri, Lojistik vd.
  3. Anabin Sisteminde Üniversitesi listelenmiş olup bölümü kayıtlı olmayan lisans ve lisansüstü mezunları için

Öğretmenlere, okullarda çalışabilme imkanı sağlar.

Mühendislere, şirket başvurularında kolaylık sağlar. Almanya’dan alınmış bu resmi raporun başvuru eki olarak gönderilmesi, Alman firmaları tarafından önemsenir ve sizin işe kabul edilme şansınızı arttırır.

Lisans/Lisansüstü Mezunları, şirket başvurularına eğitimlerini/diplomalarını kanıtlayan ‘Diploma Değerlendirme’ raporlarını eklediklerinde büyük avantaj sağlamış olurlar.

Çalışma Vizesi, Blue Card, İş Arama Vizesi başvurunuzda, ANABIN sisteminde okuduğunuz bölümün yazıyor olması önemlidir. Bölümünüz listelenmemiş ise,  diplomanızın Almanya’da tanıtılması istenir. Yine bu durumda ‘Diploma Değerlendirme’ raporunuzu sunmanız gerekecektir.

Başvuru kararı aldığınızda size, kuruma göndereceğimiz gerekli evrakların listesini iletmekte ve sizinle işlemler için ofiste görüşmek üzere randevu oluşturmaktayız. Sonrasında işlem takibinizi ve kurumla olan tüm gerekli iletişimi sağlamaktayız. ‘Diploma Değerlendirme’ işlemleri ortalama 3 ay içinde sonuçlanır.

Danışmanlık Hizmet ücretimiz dışında Diploma Değerlendirmesi için Kuruma yapacağınız ödeme tutarı 200 Euro‘dur. Sonrasında her ilave diploma için 100 Euro ödeme yapılır. Bu tutarı kurum, değerlendirme raporunuzu hazırlamadan önce sizden talep eder.

Diploma Değerlendirme başvurusunda bulunmak için, lütfen KAYIT kısmından Başvuru formumuzu doldurunuz.

Zehra Şentürk Yavuz

“DIE GRENZEN MEINER SPRACHE BEDEUTEN DIE GRENZEN MEINER WELT.“

L. WITTGENSTEIN