Mesleki Denklik

LingoZet

‚Yasayla Düzenlenmemiş Meslekler‘ kapsamında, Ön Lisans, Meslek Lisesi, 16 Madde Kalfalık Mezunları, mesleklerinin Almanya’da denkliklerini alabilirler.

Mesleki Denklik Başvuru’ sürecimiz, sizinle yapacağımız sözleşme ve bize vereceğiniz vekaletle başlar. Evraklarınız hazırlanır ve yetkili kuruma gönderilir, akabinde takip edilir ve kurum müffettişleriyle iletişim sağlanır.

Denklik Belgeniz, tüm evraklar teslim edildikten ortalama 3 ay resmi belge şeklinde bize ulaşır. (süreler Almanya’daki denklik kurumunun yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir)

Danışmanlık Hizmet ücretimiz dışında Denklik Kurumuna yapacağınız ödeme tutarı 100-600 Euro‘dur. İşlemler sonlandığında ödeme talimatı alırsınız ve bildirilen süre içinde ödemesi yapıldıktan sonra, ‚Mesleki Denklik‘ belgeniz kurum tarafından kargoya verilir.

Mesleki Denklik Prosedürü

Denklik prosedüründe, mesleki yeterliliğiniz Almanya’daki mesleki yeterlilikle karşılaştırılır. Eşdeğer bulunduğunda, TAM DENKLİK alırsınız. Eksik bulunduğunda ise size KISMİ DENKLİK verilir.

Mesleğinizle karşılaştırılan meslek uyuşmuyordur veya daha farklı nedenlerden dolayı bazı durumlarda RED alabilirsiniz. Red alma olasılığı yüksek olan adayların başvurularını düzenlemiyoruz.

Uyarı: Konuyla ilgili yaptığımız sözleşme sadece ‘Mesleki Denklik’ ile ilgilidir, aday için ’iş aramak’, ’iş bulmak’ gibi bir taahhütte bulunulmaz. 

Mesleki Denklik başvurusu için, lütfen ‘KAYIT’ kısmından Başvuru Formumuzu doldurunuz.

Zehra Şentürk Yavuz

“DIE GRENZEN MEINER SPRACHE BEDEUTEN DIE GRENZEN MEINER WELT.“

L. WITTGENSTEIN