Zehra Şentürk Yavuz

LingoZet

‘LingoZet‘ kurucusu olarak ben Zehra Şentrük Yavuz; Almanya’da iki dilli büyüdüm. Okul (Fen/Teknik Lise – Schleswig-Holstein)/üniversite (Siyasal Bilimler/Felsefe/Fizik – Niedersachsen) eğitimimin ve iş hayatımın (Telekomünikasyon şirketi kurucu ve yönetici – Berlin) Almanya’da geçmiş olması, doğrudan alman kültürünün ve sisteminin içerisinden geliyor olmam, tüm çalışma prensiplerime yansımaktadır.

Her iki dünyanın da faydalarını deneyimlediğim için şanslıyım. Küçük yaşlardan itibaren Türk ve Alman kültürünü ve dillerini öğrendim. Almanya’nın çeşitli şehirlerinde yaşadım. Bu farklı deneyim, Almanya’nın farklı bölgelerinin çeşitliliği ve özellikleri hakkında kapsamlı bir anlayış geliştirmemi sağladı.

Bir ülkeyi tam olarak anlamak için sadece coğrafi, siyasi ve ekonomik yönlerini değil, aynı zamanda kültürünü de dikkate almak önemlidir. Bir ülkenin kültürü, gelenekler, görenekler, değerler, sanat, müzik, edebiyat, din, dil ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli unsurları kapsar.

Genel olarak, bir ülkenin insanlarıyla sağlam bir şekilde etkileşim kurabilmek için, o ülkenin tarihini, insanlarını ve toplumunu tam olarak anlamak çok önemlidir. O ülkede yaşamış olmak ise büyük avantaj sağlar.

İki dilli geçmişim aynı zamanda iki kültür arasında etkili bir şekilde arabuluculuk yapmamı ve Almanya ile Türkiye arasında köprüler kurmamı sağlamaktadır. Her iki tarafın da ihtiyaç ve beklentilerini anlıyor ve gereksinimlerini karşılayan özelleştirilmiş çözümler sunabiliyorum.

Düzenli olarak Almanya’ya 2 ayda bir seyahat ederek; iş görüşmelerimi ve kurumların oluşturduğu yasal prosedürlerdeki değişiklikleri takip ederek danışan adaylarıma Almanya’yla ilgili doğru bilgiler aktarabiliyorum.

LingoZet açılımı: Lingo=Dil + Zet=Zehra’nın almanca başharfi

Saygılar
Zehra Şentürk Yavuz

Üye olduğumuz Ticaret Odaları