Uyarı

Ülkemizde, ‘Almanya’da Çalışma Fırsatı’ başlığı altında ilan vererek insanlara umut aşılayan çok sayıda istismar olayı yaşanıyor ve konuyla ilgili çok fazla mağduriyet haberleri alıyoruz.

Hemşireler, Mühendisler, Aşçılar… bir çok meslekten insanlara ‘Almanya’da iş garantisi’ verilip, yüksek ücretler talep ediliyor. Bu kişiler/şirketler, foyaları ortaya çıkana kadar faaliyet gösteriyorlar.

Özellikle sosyal medya hesaplarında etkileyici videolar yayınlanıyor ve insanlara kolay yolla Almanya’ya gidebilme vaatleri veriliyor.

Alman yasalarını bilmeyen, Almanya ile hiç bir bağlantısı olmayan, Almanca bilmeyen, Türkiye sınırları dışına çıkmamış insanların, Almanya’ya çalışan gönderme gibi bir işlevi olamaz. Zira Alman Kurumları personel temini, denklik işlemleri gibi işlemlerde, yazışmaları ve görüşmeleri Almanca dilinde yapar. Lütfen bunu dikkate alınız.

Araştırmadan ve para gönderdiğiniz kişi ve kuruluşlardan fatura almadan hiç bir yere ödeme yapmayınız. Bu fatura sizin için gelecekte açacağınız davalarda en büyük kanıtınız olacaktır.

Türkiye’den sadece nitelikli işgücü yasal tanımına uyan kişiler Almanya’da çalışma hakkına sahiptir.

İş sözleşmesi, şirket ve istihdam edilecek kişi arasında yapılır, aracı ve taşeron kişiler Almanya’da iş sözleşmesi yapamaz!

Ayrıca kaçak yollarla sizi farklı ülkeler üzerinden ‘Almanya’ya götürürüz’ diyen, 10 bin Euro’lar alanlara inanmayınız.

Kendisini LingoZet – İş ve Meslek Danışmanı veya yetkilisi/çalışanı olarak tanıtarak, sizlere telefonla veya sosyal medya mecraları üzerinden ulaşan ve danışmanlık hizmeti verdiğini söyleyen kişilere karşı lütfen dikkatli olunuz.

‚Lingozet.com‘ resmi web sitemizdir, ‘Lingozet.de’ ve ‘Lingozet.com.tr adresleri dışında başka bir web sitemiz bulunmamaktadır.

info@lingozet.com resmi E-mail adresimizdir.

Sosyal Medya Hesaplarımızın linklerini web sayfamızda bulabilirsiniz.

Facebook, Instagram, Xing, Linkedin, Youtube

Yukarıda belirtilen hesaplar dışında kesinlikle başka bağlantılar/hesaplar, web siteleri ve email adresleri üzerinden iletişim kurmayınız.

Gerekli evraklarınızı mutlaka E-Mail yoluyla iletiniz.

Zehra Şentürk Yavuz

“DIE GRENZEN MEINER SPRACHE BEDEUTEN DIE GRENZEN MEINER WELT.“

L. WITTGENSTEIN